Co je dobré vědět

POTŘEBY PRO DĚTI ŠKOLNÍ ROK:  2018 / 2019

• 1 balení papírových kapesníků (cca 10 balíčků ) + 1 balení papírových kapesníčků v krabičce
  • 1 ovocný sirup nebo balíček čaje ( pro pitný režim dětí - nelze financovat ze stravného)

Pokud budou tyto  věci během roku dětmi spotřebovány, budeme vás včas informovat.

• hrneček pro pitný režim - označený,  nejlépe umělohmotný s ouškem (děti si ten „svůj“ snadněji poznají a nehrozí rozbití při pádu)
  • bačkory s pevnou patou (ne pantofle nebo tzv. crocsy, ani obuv na tkaničky – z důvodu bezpečnosti), tepláčky, pláštěnka (na pobyt venku při nebo po deštivém počasí + vhodná obuv), věci na převlečení pro případ „nehody“ (např. náhradní spodní prádlo, ponožky..)  – vše podepsané nebo označené (nejlépe značkou dítěte)
  • spící děti pyžamo a 1 pasta na zuby, kartáček

Oblečení a přezůvky do třídy

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Budete tedy potřebovat běžnou sadu spodního prádla, ponožek či punčošek, triko a tepláčky nebo leginy, případně šatičky a sukýnky pro holčičky. Velice důležitým detailem je kapsa, kam si děti mohou dát kapesník, obrázek pro maminku apod. – nepodceňujte.

Oblečení a obuv pro pobyt venku

Na děti ve školce čekají téměř každodenní procházky, musí mít proto připravenou vhodnou obuv a převlečení. Je potřeba ho vybírat vzhledem k ročnímu období, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplovací soupravu v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě. Na procházce se děti často ušpiní, mějte to raději při balení svršků na paměti. Ven se chodí často i za mírného deštivého počasí, proto bude nutná také pláštěnka (ne deštník!!) a holinky (nebo popřípadě pevná uzavřená obuv)

Odpolední odpočinek

Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední odpočinek. Musíte tedy počítat s jedním pyžamkem navíc, které bude zůstávat ve školce. Při výběru jednotlivých kusů oblečení pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat bez pomoci a nejen p. učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání.

Náhradní oblečení

Pro případ jakékoliv nehody by v šatně mělo být připravené náhradní spodní prádlo, punčošky nebo ponožky, tepláčky a tričko.

Maminky nezapomeňte

Oblečení i obuv by měla být označena nejlépe značkou dítěte, neboť velmi často dochází k záměně oblečení navzájem mezi dětmi a děti si velice často své věci nepoznají! Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuží, nůžkami, barvami, apod. Z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části zvládnout samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku do přihrádek v šatně.