Provoz a organizace dne

Provozní doba MŠ:

PO - PÁ  6.30 - 16.00 hodin

Organizace dne v MŠ:

Předškolní vzdělávání dětí podle stanoveného školního rámcového programu probíhá v následujícím základním denním režimu

6.30 – 9.45

individuální volba hravé, tvořivé, estetické činnosti dětí; ranní cvičení; realizace nápadů dětí; realizace plánovaných integrovaných činností řízených pedagogem, individuální plánované činnosti; v průběhu ranní svačinka (zpravidla 8.50 – 9.15)

9.45– 11.45

příprava a pobyt venku – hry, sportovní aktivity, poznávací vycházky a exkurse, individuální a zájmová činnost (v případě nepříznivého počasí pokračují spontánní a řízené činnosti a aktivity zaměřené na vzdělávání dětí ve třídách mateřské školy), příprava na oběd, hygiena

11.45 – 12.20

hygiena, podávání oběda, příprava na odpočinek, odchody domů

12.20 – 14.00

literární nebo hudební relaxační chvilka; spánek a odpočinek dětí respektující jejich rozdílné potřeby, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku.

14.00 – 16.00

hygiena; odpolední svačinka; tělovýchovná chvilka; hravé, tvořivé činnosti dětí; individuálně plánované činnosti, pobyt venku

Stanovený základní denní režim je přizpůsoben podle doby podávání jídla s dodržením časových intervalů; dále může být pozměněn v případě, že to vyplývá ze školního vzdělávacího programu a v případě výletů, besídek, dětských dnů a podobných akcí.