Školní jídelna

Školní jídelna sídlí v samostatné budově v areálu MŠ. Zajišťuje vyvařování pro děti a zaměstnance mateřské školy a zároveň v rámci doplňkové činnosti  vyvařuje pro cizí strávníky. Před dostavbou nové budovy MŠ děti z mateřské školy do jídelny přecházely na oběd, nyní se stravují přímo v MŠ a jídelna je využívána pro cizí strávníky.

Úřední hodiny k platbě stravného

Denně  u vedoucí ŠJ
  •   7.15 -   7.30 hodin
  • 16.00 - 16.30 hodin

Ostatní hodiny dle domluvy s vedoucí ŠJ.

Životospráva:

Dětem je poskytována plnohodnotná, zdravá a vyvážená strava dle platných norem. Každý den děti konzumují čerstvé ovoce, zeleninovou oblohu nebo zeleninové saláty. Denně je dětem poskytováno mléko teplé, ochucené, ale i bez příchutě. Mléčné výrobky /sýry, jogurty, tvaroh/ jsou zastoupeny pravidelně v týdenním jídelníčku. Pečivo je nabízeno dětem pšeničné i celozrnné při přesnídávkách a odpoledních svačinách společně s pomazánkami se zeleninovou oblohou. Do odpoledních svačin jsou zařazovány sladké moučníky, šlehané tvarohy, pyré nebo jogurty. Maso je zařazováno do jídelníčku denně a různé druhy - drůbeží, hovězí, rybí i vepřové. Zařazovány jsou také luštěniny jako hrách, fazole nebo čočka. Další přílohy = rýže, brambory, těstoviny a knedlíky. Všechny suroviny jsou pečlivě sledovány v tzv. spotřebním koši = stravní norma. Mezi jednotlivými jídly jsou dodržovány intervaly 2,5 - 3 hod.

Pitný režim /ovocné, bylinkové i černé čaje, ovocné sirupy, džusy/ je poskytován po celý den pobytu dětí v mateřské škole v samoobslužném koutku ve třídě.